sadeczanie

Galerie zdjęć: Stypendyści klubu

Bartłomiej Augustynek (2005)
Absolwent biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W październiku 2010 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim, które są realizowane w ramach programu międzynarodowego i kontynuowane w Bonn.

Ewa Konior Nowy Sącz (2005)
W czerwcu 2010 obroniła pracę magisterską na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma za sobą zdany egzamin aplikacyjny.

Agnieszka Sowa (2006)
W październiku obroniła pracę licencjacką z zakresu europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiuje na III roku prawa w tej samej uczelni.

Katarzyna Bieda (2006)

Jan Drożdż (2007)
W październiku rozpoczął IV roku studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Ludmiła Sromek (2007)
Ukończyła studia licencjackie na kierunku oceanografia na Uniwersytecie w Gdańsku. Rozpoczęła studia magisterskie z zakresu biologii morza na tej samej uczelni.

Barbara Kożuch (2008)
Studentka III roku budownictwa na Politechnice Krakowskiej.

Natalia Grzegorzak (2008)
Studentka III roku Akademii Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Roman Janusz (2008)
Student III roku informatyki na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Kinga Filipek (2008)
Studentka III roku mechatroniki na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Karolina Szmit (2008)
Studentka III roku studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Katarzyna Balas (2009)
Studentka II roku polonistyki i filologii francuskiej na UJ.

Jarosław Szwarkowski i Dariusz Szwarkowski (2009)
Bracia bliźniacy, którzy podzielili się stypendium. Obaj podjęli studia na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Jarek - II rok geodezji i kartografii, Darek – II rok budownictwa.

Grzegorz Kiełbasa (2009)
Student II roku medycyny w Collegium Medium w Krakowie.

Monika Skoczeń (2009)
Studentka II roku medycyny na Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Aleksandra Świgut (2009)
Jedyna stypendystka związana nie z nauką – a ze sztuką. Uczennica klasy maturalnej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Dominik Mąka (2009)
Student II rok prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Stypendyści 2010


Tomasz Gargas
Zamieszkały w Wielogłowach (gmina Chełmiec), absolwent I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Finalista XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Laureat XII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2007. Laureat Festiwalu Młodych Talentów I Gimnazjum i Liceum im. J. Długosza w Nowym Sączu. Redaktor gazetki szkolnej i kierownik szkolnego zespołu muzycznego, obecnie podpora i kompozytor znanego na Sądecczyźnie zespołu „Megro” (gra na pianinie).
Studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku filologia polska o specjalności antropologiczno-kulturowej.

Joanna Jochymek
Zamieszkała w Rytrze. Absolwentka Akademickiego Liceum im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu. Poliglotka, miała okazje przebywać na rocznym stypendium w USA, a przez cztery lata była tłumaczem w letniej szkole językowej w Starym Sączu. Osiągnęła bardzo dobre wyniki w Olimpiadzie Języka Angielskiego i Olimpiadzie pn. Losy Żołnierza i Oręża Polskiego. Uczestniczyła z powodzeniem w konkursie religijnym „Śladami Świętego Piotra”. Zainteresowania: gra na pianinie, podróże, pływanie.
Studiuje na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – kierunek mechatronika w języku angielskim.

Rozalia Knapik
Zamieszkała w Nowym Sączu (na Wólkach). Absolwentka I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Finalistka XL Olimpiady Literatury Języka Polskiego. Nieprzypadkowo marzy o karierze pisarki, bo zajęła II miejsce w IX Edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży „Pióro Splotu” w kategorii senior – proza (za opowiadanie Pierwszy dzień tygodnia). Była też finalistką Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych.
Legitymuje się najwyższą średnią ocen wśród tegorocznych maturzystów I LO (5,43). Interesuje się kulturą i muzyką, udziela się jako wolontariuszka w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, uczestniczy w warsztatach Akademii Słowa.
Studiuje na UJ – na polonistyce antropologiczno-kulturowej.

Jerzy Michalik
Zamieszkały w Nowym Sączu. Absolwent II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Finalista w ogólnopolskim konkursie „Polska w NATO” i Olimpiady Społeczno-Prawnej. Zdobywca I miejsca w konkursie wiedzy historycznej LABIRYNT HISTORII pn. „Czesi w Małopolsce. Doba Przemyślidów”. Nie tylko humanista, ale i umysł ścisły, bo zdobywał wyróżnienia w matematycznym konkursie „Kangur” i „Biznes Junior”.
Teraz student mechatroniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.


Bartłomiej Szczepanik
Zamieszkały w Krużlowej Wyżnej – Starej Wsi (gmina Grybów), absolwent II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, profil matematyka – informatyka – angielski.
Dwukrotny laureat III stopnia olimpiady „O diamentowy Indeks AGH”, uczestnik II etapu trzech Olimpiad – Informatycznej. Matematycznej i Fizycznej w latach 2008-2010. Zwycięzca konkursu informatycznego PWSZ w Nowym Sączu w 2008 r. Bardzo dobry wynik osiągnął w ogólnopolskim konkursie informatycznym „Potyczki Algorytmiczne” Laureat nagród prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej.
Obecnie student Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, kierunek Informatyka.

powrót

© Copyright by Klub Przyjaciół Ziemi SądeckiejProjekt i realizacja SZLIFF